niedziela, 18 grudnia 2011

Bombki i inne twory

Ostatnio mam tak niewiele czasu , więc wszystko w biegu.Jeszcze  na dodatek wszystkiego moje narzędzie pracy(czytaj komputer) odmawia współpracy.
Jakiś czas temu naszło mnie na szycie... Nie wiem czemu obudziła się we mnie taka wena , gdyż wcześniej raczej maszynę omijałam z daleka. Może inspiracją była wyciągnięta z szafy ażurowa koszula, którą dostałam kiedyś od siostry bo "wyrosła" :), a ja nigdy jej nie założyłam. Więc przystąpiłam do pracy i ku mojemu zaskoczeniu powstawać zaczęły wykroje serduszek, gwiazdeczek i "laseczek" lizakowych.

Wpadłam również na pomysł aby wykorzystać tę koszulę aby powstały osłonki na lampioniki, które postawię na stół świąteczny. Teraz codziennie zdobią kominek.
Kilka dni musiałam poczekać aby światło dzienne pozwoliło mi na zrobienie zdjęć moich tworów bąbkowo -  zawieszkowych. Przyznam,że chyba mnie trochę wciągnęło to szycie, bo w głowie zrodziły się kolejne pomysły.Ale wykonanie  pozostawić muszę w późniejszym czasie, bo przecież teraz tak wiele przygotowań kulinarnych na świąteczną ucztę podniebienia.

Aaaaaaaa , zapomniała bym chciałam Wam jeszcze pokazać ostatni pomysł w ramach tej samej koszuli.Do poprzednich wypocinek wykorzystałam dwa rękawy i zostały mi mankiety. Zrobiło mi się ich trochę szkoda, kiedy pomyślałam,że nie mam na nie pomysłu i tu lampka naglę się zapaliła kiedy lampkę wina nalewał mi mój mąż. A oto ten prosty ale funkcjonalny twór:Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wszystkie wpisy.

4 komentarze:

 1. alez twórcza kobieta jestes, wszystko bardzo fajniutkie. Pozdrawiam serdecznie;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Uwielbiam takie przeróbki. No i mankiet na butelkę - po prostu klasa sama w sobie!
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najbardziej jestem za robieniem ze starego nowego.Lampioniki wyglądają bardzo efektownie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj, ale fajnie, że mnie znalazłas, dzieki temu ja będę mogła popodglądac troszkę Ciebię, a widzę, że warto bo bardzo kreatywna z Ciebie osóbka. Lampion super, zamykam laptopa i pedze popełnic coś podobnego, tak mnie natchnęłas, dziekuje i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń